Konferencija „Klasikinės kultūros recepcija ir sklaida Lietuvoje ir Pabaltijyje“ – Klasikų asociacija

Konferencija „Klasikinės kultūros recepcija ir sklaida Lietuvoje ir Pabaltijyje“

Klasikų asociacija šiuos naujuosius mokslo metus pradėjo ypatingai darbingai: 2012 m. rugpjūčio 31 d.-rugsėjo 2 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete vyko Tarptautinės Europos klasikinių kalbų ir Antikos kultūros dėstytojų asociacijos metinė konferencija „Klasikinės kultūros recepcija ir sklaida Lietuvoje ir Pabaltijyje“, kurią šiemet drauge su Vilniaus universiteto Filologijos fakultetu organizavo Klasikų asociacija.

Iš visos Europos susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikinuo net du Lietuvos Respublikos vyriausybės atstovai: Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir Kultūros ministras Arūnas Gelūnas, taip pat Klasikų Asociacijos pirmininkė, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto prodekanė doc. dr. Nijolė Juchnevičienė. Sveikinimo žodį dalyviams tarė tarptautinės organizacijos Euroclassica prezidentas José Luís Navarro ir Filologijos fakulteto prodekanė prof. Regina Rudaitytė.

Konferencijos metu taip pat nuskambėjo daugybė pranešimų klasikų bendruomenei aktualiomis temomis apie klasikinės kultūros recepciją ir sklaidą regionuose: prof. Eugenija Ulčinaitė (Lietuva) kalbėjo apie Vilniaus Universitetą ir Europos Baroko kultūrą, doc. dr.Vytautas Ališauskas (Lietuva) – apie Šventąsias kalbas barbarų tautose, prof. Raimonda Brunevičiūtė (Lietuva) – apie Klasikinių kalbų mokymą Lietuvoje iki ir po II Pasaulinio karo, svečiai iš užsienio Janika Päll (Estija) – apie Klasikinės filologijos Tartu universitete istoriją, Christian Laes (Belgija) apie tai, kaip sužinoti tai, kas nutylėta: neįgalūs vaikai senovės Romoj, o Christine Haller (Šveicarija) – apie Eksperto žvilgsnį Petrarkos ir Cezario atveju. Skaitmeninės filologijos centro vedėjas dr. Mindaugas Strockis (Lietuva) papasakojo apie Lietuviškos klasikinės filologijos duomenų bazes, John Thorley (Didžioji Britanija) – apie Kasdienio gyvenimo atspindžius Viduramžių lotyniškuose įrašuose, Jadranka Bagarić (Kroatija) – apie Romėnų lyriką lotynų kalbos pamokoje, o Horatio R. C. Vella (Malta) – apie Klasikines studijas Maltoje. Vilniaus Salomėjos Neries gimnazijos mokytoja Onutė Baumilienė drauge su mokinėmis Gabija Purvaneckaite ir Indre Kvedaraite pristatė Klasikos projektus mokyklų programose.
Konferencijos dalyviai taip pat turėjo galimybę pamatyti net du spektaklius: Ilzės Rumniecės ir Latvijos universiteto klasikinės filologijos studentų pasirodymą Vaidiname klasikinę komediją: Aristofano „Paukščiai“ (Classical Comedy in the Class: Aristophanes’ Birds) ir Abraomo Kulviečio vidurinės mokyklos moksleivių spektaklį, režisuotą mokytojos Vilijos Niauronytės. Be to, sugebėta nudžiuginti įvairiomis ekskursijomis: po Vilniaus universitetą, po Vilniaus senamiestį, išvyka į Kauną (senamiestis, Pažaislio architektūrinis ansamblis, M. K. Čiurlionio muziejus) ir Trakus. O konferenciją vainikavo visuotinis Euroclassicos atstovų susirinkimas.
Džiaugiamės tuo, kad Klasikų asociacija sugebėjo net tik dalyvauti tarptautiniuose renginiuose, bet ir pati juos sėkmingai organizuoti.

Renginio nuotraukos (fotografas Raminta Važgėlaitė)
Euroclassicos suvažiavimas 2012. Vilnius: pranešimai ir Latvijos universiteto spektaklis
Abraomo Kulviečio mokyklos spektaklis
Euroclassicos dalyvių ekskursija į Kauną ir Trakus

Atsiliepimai spaudoje
Klasikos aktualumas: įspūdžiai iš kasmetinės EuroClassica konferencijos Vilniuje
Lietuvai dėkojama už klasikinių kalbų puoselėjimą
Švietimo ir mokslo ministras siūlo pasimokyti iš Antikos kaip reikia valdyti valstybę
ŠMM naujienos